fbpx

Fransa

Published on Ağustos 27th, 2020 | by Avrupa Forum 6

0

Yarından itibaren Paris’te maske takmak ‘zorunlu’

Paris Belediye Başkan Yardımcısı Anne Souyris cuma sabahı 8’den itibaren Paris’te her yerde maske takmanın zorunlu olduğunu açıkladı.

Fransız BFM TV’nin bildirdiğine göre, Paris Belediye Başkan Yardımcısı Anne Souyris maske takmanın cuma sabahı 8 itibariyle Paris’te her yerde zorunlu hale geldiğini belirtti.

Başbakan Jean Castex, bugün düzenlediği basın toplantısında, Frans’da salgının hızla yayılmasına karşı sokağa çıkma kısıtlaması getirmemek için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etmişti.

Ülkede 19 bölgenin salgın açısından ‘kırmızı bölge’ listesine eklendiğini ifade eden Castex, Paris Valiliği’nin kararıyla kentin tamamında maske kullanımının zorunlu olacağını açıklamıştı.

Castex ayrıca, tüm okullarda öğretmenlerin ve 11 yaşından büyük öğrencilerin maske takmasının zorunlu hale geldiğini belirtti.

Sağlık Bakanı Olivier Veran da bir haftada yaklaşık 800 bin test gerçekleştirdiklerini, hedefin bu sayıyı 1 milyona çıkarmak olduğunu aktardı.

Fransa’da dün günlük vaka sayısı 5 bin 429’a ulaşmıştı. Bu nisandan bu yana kaydedilen en yüksek günlük vaka sayısı olmuştu.

Kaynak: Sputnik

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑