fbpx

Kültür Sanat

Published on Ağustos 12th, 2020 | by Avrupa Forum 5

0

Robin Williams belgesel oldu!

Amerikalı komedyen ve oyuncu Robin Williams’ın hayatını anlatan belgeselin ilk fragmanı bugün yayınlandı. Belgesel oyuncunun hayatının son günlerine ve hastalığına odaklanıyor.

Amerikalı komedyen ve oyuncu Robin Williams’ın hayatı, vefatından 6 yıl sonra belgesel oldu. Robin’s Wish/Robin’in Dileği isimli belgeselin ilk fragmanı bugün yayınlandı. Belgesel, 11 Ağustos 2014’te 63 yaşında ölen sanatçının eşi Susan Schneider Williams’ın yanı sıra arkadaşları ve meslektaşlarıyla yapılan röportajları da içeriyor. Robin’s Wish belgeseli, oyuncunun ölmeden önce mücadele ettiği hastalığı nörodejeneratif bozukluğu da araştırıyor. 

Yaşamını etkileyen hastalık

CNET’teki habere göre, Robin Williams’ın ölümünden sonra ailesi, anksiyetesinin ve zihinsel sağlık sorunlarının nörodejeneratif bozukluk olan Lewy Body Dementia’dan kaynaklandığını öğrendi. Belgeselde, Lewy Body Dementia hakkında bilgiler verilmesinin yanında, hastalığın oyuncunun yaşamını nasıl etkilediği de göz önüne serilecek. 

Komedyenin eşi Susan Schneider Williams, filmin yapımı için yönetmen Tylor Norwood’a başvurdu. Norwood, filmin izleyicilerin “yetenekleri ve yeteneklerin hızla kayıp giderken hissettiği acıyı anlamasına” yardımcı olmasını umuyor.

Norwood, Robin’s Wish belgeseli için, “Herhangi bir filminde oynadığı herhangi bir karakterden daha merhametli. Umarım bu film ona yapılan bir yanlışı düzeltir” dedi. 

1 Eylül’de izlenebilecek

Belgesel fragmanında bir nöroloji profesörünün sözlerine de yer verildi. Profesör, bu hastalığın kaygıyı, kişinin kendisine duyduğu şüpheyi artırdığını ve bu yüzden sanrılara neden olduğunu söylüyor. 

Belgeselde, Williams’la çalışan kişiler ve aktörlerden onun hayatının son günlerine dair bakış açıları da yer alıyor. Robin’s Wish’in ilk gösterimi  dijital platformlardan 1 Eylül’de yapılacak.

Williams; Müthiş Dadı Müthiş Baba (Mrs. Doubtfire), Günaydın Vietnam (Good Morning Vietnam) ve Disney’in Aladdin’i gibi klasik filmlerde rol almıştı. Williams, Can Dostum (Good Will Hunting) filminde bir psikoloğu canlandırdığı rolüyle Oscar kazanmıştı. 

Kaynak:Bianet

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑