fbpx

Türkiye

Published on Eylül 12th, 2020 | by Avrupa Forum 11

0

Polatlı’da kum fırtınası (Video)

Ankara’nın Polatlı ilçesinde büyük bir kum fırtınası yaşandı. Belediye başkanı halkı evlerinden çıkmamaya çağırdı.

Ankara’nın Polatlı ilçesinde yaşanan kum fırtınası kameralara yansıdı. Cep telefonlarıyla kum fırtınasını kaydeden bölgedeki sosyal medya kullanıcıları görüntüleri paylaştı.

Görüntülerde, “İlk defa böyle bir şey görüyorum” ve “Korkunç… Göz gözü görmüyor” denildiği duyuldu.

Olayla ilgili CNN Türk yayınına katılarak açıklama yapan, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “İlk defa böyle bir şey yaşadık Polatlı’da. Vatandaşlarımızı evlerinde olmaya, kapalı mekanlarda bulunmaya, şiddetli yağış gelebilir diye uyardık” dedi.

6 KİŞİ YARALANDI

Ankara Valisi Vasip Şahin de olayın ardından yapılan ilk tespitlerde 6 kişinin yaralandığının anlaşıldığını açıkladı. Şahin, “Polatlı ve civarındaki ilçelerimizde meydana gelen şiddetli rüzgâr olayı üzerine ekiplerimizce yapılan ilk tespitlere göre havada uçuşan cisimlerden kaynaklı 6 vatandaşımız hafif yaralanmış olup şimdilik başkaca bir can ya da mal kaybına ilişkin tespit bulunmamaktadır” dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, gelecek Ankara’nın batı ve kuzey kesimlerinde bugün (Polatlı, Ayaş, Beypazarı, Güdül, Kızılcahamam) sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması öngörülüyor. Kum fırtınasının bölgede uzun süredir yağış olmamasından kaynaklandığı değerlendirmesi yapılıyor. 

Kaynak : Gazete Duvar


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑