fbpx

Kadın

Published on Eylül 15th, 2020 | by Avrupa Forum 6

0

Pınar Gültekin’in otopsi raporu gün yüzüne çıktı

Cemal Metin Avcı tarafından vahşice katledilen Gültekin’in cesedi üzerinde yapılan Adli Tıp incelemesi tamamlanarak dosyaya ulaştırıldı.

Pınar Gültekin’in raporunda şu bulgulara rastlandı;

Tahtalarla yakılmış

Raporda, Gültekin’in cesedinin varil içerisinde betonla birleştiği, cesedin genel olarak vücudunun büyük bölümünün yandığı kaydedildi. Cesedin bulunduğu varilin morg masasına alındığı, elektrikli bir spiral yardımıyla varilin açıldığı belirtildi. Dikkatlice yapılan işlemde varil içerisinde küçük ve büyük tahta parçalarının yakıldığı kaydedildi.

Dişleri kırılmış

Cesedin benzinle yakıldığı, yakma işlemi sırasında yangın hızlandırıcı kullanılıp kullanılmadığına yönelik örnek alındığı ifade edildi. Gültekin’in varilin içerisinde cenin pozisyonunda konulduğu ve iki dişinin de kırık olduğunun anlaşıldığı belirtildi.

Bedenini halatla bağlamış

Raporda, varilin alt kısmına yakın beton içerisinde yaklaşık 1,5 cm çaplı halat-urgan parçası bulunduğu kaydedildi. Halatın altı defa boyuna dolanmış ve iyice sıkıştırılmış olduğu, sıkıştırma nedeniyle boyun ile bağ arasına parmağın giremediği, yedinci halkanın da dişlerin altından ağız içinden geçtiği anlatıldı.

Adli tıp raporu soruşturma dosyasına ulaştı.


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑