fbpx

Yazarlar

Published on Ekim 12th, 2020 | by Avrupa Forum 1

0

Mavi Marmara unutulmasın! – Niyazi Aytaç

10 yıl önce, 2010’da Akdeniz’de 10 insan AKP’nin insanlık dışı emelleri ve politikaları yüzünden hunharca katledildi.

T. Erdoğan’ın Davos’taki “Van minut” palavrasının bir devamı olarak, Arap dünyasına yönelik sorumsuz ve tehlikeli emelleri, İHH (İnsan Hak ve Hürriyetleri Vakfı) yöneticilerinin yobaz-faşist hedefleri, İsrail’in ırkçı saldırganlığı ile birleşince sonuç ne olabilirdi? Tabii ki katliam!

AKP ve İHH “Gazze’ye yardım” adı altında Mavi Marmara gemisine insanları doldurup yönlendirdi. A. Dilipak gibi din tacirleri özel bir çaba sarfetmişlerdi ama son anda gemiye binmekten vazgeçmişlerdi!… Kıbrıs’ta gemiye binecek olan AKP milletvekilleri buharlaşıp ortadan kaybolmuşlardı!… İnsanlar Denizin ortasında savunmasız kalakalmışlardı…

İHH’nin başındaki savaş isteyen provokatörler Gemimin alt katına doldurdukları demir sopalarla gemiyi engellemek isteyen İsrail askerlerine saldırıp, bazılarını rehin almaya kalkışınca, İsrail askerleri ağır silahlar kullanıp 10 kişiyi hunharca katletti.

O dönem Başbakan olan şimdiki “Cumhurbaşkanı” Erdoğan, Arap dünyasında henüz rüzgarı dinmemiş “Van minut” palavrasının yarattığı kaotik havayı arkasına alarak “Mavi Marmara’nın Gazze’ye gitmesine izni ben verdim” diye böbürlenmişti.

Erdoğan’a, eşine ve bakanlarına milyonlarca Dolar rüşvet ve “hediyeler” verdiği ortaya çıkan, ve uluslararası bir tefeciye yakışır bir alçaklıkla “Memura ve or…ya bahşişini önceden vereceksin” diyen Reza Zarraf’a , “Hayır sever işadamı” diyen; ABD’de itiraflarda bulunduktan sonra bir ilişkisi yokmuş gibi “o zat” demeye başlayan; Kaddafi’ye Esad’a kardeşim deyip arkasından kuyusunu kazan Erdoğan, Mavi Marmara olayında da aynı tutarsızlıkla çark etti….

Orta Doğu’da palavra ile yol alınamayacağını kısa zamanda görüp, ölen insanların tazminat vb. talepleri de yükselince, “Mavi Marmara yardım gemisi ile yola çıkanlar dönemin başbakanına mı sordular” deyip, benzeri az görülen bir iki yüzlülükle suçu İHH’nin üstüne atmaya çalıştı.

Obama’nın baskısıyla İsrail devleti göstermelik bir tazminatı ödeyeceğini kabul etmesine rağmen, söz konusu tazminat hiçbir şekilde ödenmedi; şimdilerde İsrail, AKP, Erdoğan, Bahçeli ve tüm ırkçı- faşist odaklar, suskunluk kumkumasına getirip bu katliamı unutturmaya çalışıyorlar…

Hiçbir katliamı unutmamalıyız; unutulan her katliam yenisini tetikler…
Beş yıl önce devlet içindeki karanlık güçlerin sol güçlere yönelik Ankara’da yaptığı hunharca katliamı olduğu gibi, Mavi Marmara katliamını da unutmamalıyız. Katliamın sorumluları kokteyl terörist güçlerdir: AKP, İHH ve İsrail devleti!…

Unutmayacağız, hesap soracağız!…

Tags:


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑