fbpx

Türkiye

Published on Haziran 16th, 2019 | by Avrupa Forum 5

0

ETHA’ya baskın yapan polis Ajans editör ve muhabirlerini gözaltına aldı

ETHA’ya bugün öğleden sonra başlayan ve dört saat süren polis baskını ve aramalarının ardından Ajans’ın üç editörü, iki muhabiri ve bir çalışanı ile Ceylan Yayınevi çalışanı gözaltına alındı.

Bugün polis, Etkin Haber Ajansı (ETHA) merkez binasını basarak 4 saat arama yaptı. ETHA’nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Ajansımızda polis araması tamamlandı. Öğrenebildiğimiz kadarıyla editörlerimiz İsminaz Temel, Deniz Bakır ve Serdal Işık ile ajans çalışanımız Mehmet Acettin gözaltına alınarak TEM’e götürüldü” bilgisi verildi. Ardından yapılan diğer açıklamada ise “Muhabirlerimiz Havva Çuştan, Ozancan Sarı ile Ceylan Yayınları çalışanı Gülçin Aykul’un da gözaltına alındığı öğrenildi” dendi.

Polis bugün öğleden sonra haftalık sosyalist gazete Atılım’ın eki olan İstanbul Sokakta Gazetesi’nin toplatması olduğu gerekçesi ile ETHA’nın merkez binasına baskın yaptı. Ajans editörlerinin ve muhabirlerinin telefonlarına el kondu.

ETHA adına yapılan açıklamada “Çalışanlarımıza ulaşamıyoruz. Bu hukuksuzluğu duyurmamız ve haber yapmamız engelleniyor. Özgür basın susturulamaz” dendi.

Kaynak: SiyasiHaber

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑