fbpx

Genel

Published on Eylül 10th, 2020 | by Avrupa Forum 6

0

Demirtaş: Aklı başında insanlar böyle bir yalanı ciddiye alırsa üzülürüm

Yeni parti kuracağına dair iddiaları yalanlayan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, eşi Başak Demirtaş aracılığıyla “Aklı başında insanlar böyle bir yalanı ciddiye alırsa üzülürüm” açıklaması yaptı. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın HDP’den ayrılarak yeni bir parti kuracağı iddiası kendisiyle görüşen eşi Başak Demirtaş aracılığıyla yalanlandı. Görüşme sonrası sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Başak Demirtaş, “Selahattin’in halkımıza da bir mesajı var. Halkımızın, ayrı bir parti kuracağı şeklindeki böyle basit yalanlara zaten inanmadığını biliyor. ‘Böyle yalanlara gülüp geçmek lazım’ dedi. Herkese selamlarını ve sevgilerini gönderdi.” ifadelerinde bulundu.

HDP benim için sadece bir parti değildir

Eşi Demirtaş’ın “HDP benim için sadece bir parti değildir. HDP’nin ilkeleri, değerleri, mücadelesi benim yaşamımdır. HDP benim ruhumdur.” dediğini aktaran Başak Demirtaş’ın mesajları şöyle:

“Bugün Selahattin ile görüştüm. Kendisi iyi, selamları var. Hakkında çıkarılan yalan haberleri de konuştuk. Parti kuracağına şeklindeki yalanlar için, bir kesimin ve provokatörlerin inanmasını anlayabilirim dedi. Çünkü onların hayal dünyasında böyle bir şey olabilir.

‘Aklı başında insanlar böyle bir yalanı ciddiye alırsa üzülürüm’ dedi. Böyle bir yalana inananlar olursa onun dışarıda ve içeride yürüttüğü mücadeleyi gerçekten de anlayamamışlar demektir.’

Selahattin, ‘HDP benim için sadece bir parti değildir. HDP’nin ilkeleri, değerleri, mücadelesi benim yaşamımdır. HDP benim ruhumdur.’ dedi.

Selahattin’in halkımıza da bir mesajı var. Halkımızın, ayrı bir parti kuracağı şeklindeki böyle basit yalanlara zaten inanmadığını biliyor. ‘Böyle yalanlara gülüp geçmek lazım’ dedi.

Herkese selamlarını ve sevgilerini gönderdi.”

Avrupa Forum


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑