Yol TV eski yönetmeni Necdet Saraç CHP Yurtdışı danışmanı o..." /> CHP şansını deniyor: Necdet Saraç, CHP Avrupa danışmanı oldu.

Genel

Published on Ekim 1st, 2015 | by Avrupa Forum 4

0

CHP şansını deniyor: Necdet Saraç, CHP Avrupa danışmanı oldu.

 

Yol TV eski yönetmeni Necdet Saraç CHP Yurtdışı danışmanı oldu

CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı gazeteci Necdet Saraç, CHP Yurtdışı örgütlenmesinde danışman olarak görevlendirildi.

Yol tv eski yönetmeni Necdet Saraç CHP Yurtdışı danışmanı oldu

 Süheyla Kaplan

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl imzalı görevlendirmede, Necdet Saraç’ın 1 Ekim 2015 tarihi itibariyle “CHP Tüzüğü’nün 39. Maddesi gereği, Yurtdışı Örgütlenmelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nın görev alanına giren konularda” danışman olarak görevlendirildiği açıklandı.

CHP Yurtdışında Avrupa’da (Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa, Hollanda, İngiltere, İskoçya, İsveç, İsviçre, Macaristan, Romanya), Avusturalya’da, Azerbaycan’da, KKTC’de ve Suudi Arabistan’da örgütlü.

NECDET SARAÇ KİMDİR?

Gazeteci ve yazar olan Necdet Saraç Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’ni bitirdi. Almanya’da Halk Yüksek Okulu’nda çalıştı. Köln Sinema Günleri başta olmak üzere, Almanya’da bir çok sosyal-kültürel proje yaptı. Türkçe-Almanca bir gençlik dergisi yayınladı. 1996-2004 arası CINE5 ve DIGITURK Avrupa temsilciliği yaptı. Avrupa’da ve Türkiye’de Alevi kurumlarında merkezi düzeyde yöneticilik yapan Saraç, SU ve YOL TV televizyonlarının Genel Yayın Yönetmenliği’nin yanı sıra BİRGÜN Gazetesi’nde 4 yıl, YURT Gazetesi’nde de 3 yıl köşe yazarlığı yaptı.

Necdet Saraç’ın Alevilerin Siyasal Tarihi, Farklı Çizgi, Yavuz’un Aklı ve 51 Soruda Sosyal Demokrasi adlı dört kitabı bulunmakta. Erzincan doğumlu olan Necdet Saraç’ın biri üniversite mezunu, diğeri de halen üniversitede okuyan 2 kızı var.

7 Haziran seçimleri öncesi İstanbul 1. Bölge’de önseçime giren Saraç 7 Haziran seçiminde olduğu gibi, 1 Kasım erken seçiminde de CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı.

 

Kaynak:  www.avrupa-postasi.com

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑