fbpx

Ekoloji

Published on Mayıs 30th, 2020 | by Avrupa Forum 1

0

‘Bugün Covid, yarın iklim krizi, harekete geç’

Çevreci aktivistler İspanya’nın başkenti Madrid’in en bilinen meydanı Puerta del Sol’a bin çift ayakkabı bırakarak, insanlığın karşı karşıya kaldığı iklim krizine dikkat çektiler.

Yok oluş İsyanı (Extinction Rebellion) isimli çevreci örgüt dünyanın karşı karşıya olduğu iklim krizine dikkat çekmek için İspanya’nın başkenti Madrid’in ikonik Puerta del Sol Meydanı’na bin çift ayakkabı bıraktı.

Ruptly’de yer alan habere göre, iklim aktivistleri Covid-19 salgını sonrasında dünyanın harekete geçerek hızlıca iklim acil durumuna karşı önlem alması gerektiğini belirtti.

Extinction Rebellion sözcüsü Miguel Diaz, ‘Geri dönüş yok, sağlığımızı hatta yaşamımızı tehlikeye atan normalliğe geri dönemeyiz. Şimdi isyana ihtiyacımız var’ açıklamasında bulundu.

Uluslararası sivil itaatsizlik hareketi olan Extinction Rebellion, ‘Bugün Covid, yarın İklim krizi, şimdi harekete geç’ pankartının altına bin ayakkabı koyarak, eyleme katılamayan kişileri sembolik olarak temsil etti.

Miguel Diaz, ‘Çeşit çeşit olan bu ayakkabılar bu protesto eylemine katılamayan toplumun tüm üyelerini temsil ediyor’ açıklamasında bulunurken, aynı saatte İspanya’nın Barselona, Granada ve Mallorca şehirlerinde de eylemler gerçekleştirildi.

Kaynak: Yeni Yaşam

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑