fbpx

Almanya

Published on Ağustos 18th, 2020 | by Avrupa Forum 2

0

Bayern Munich’ten ırkçılığa geçit yok: antrenörün sözleşmesi feshedildi

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) ekiplerinden Bayern Munich, ırkçı ifadeler kullanmakla suçlanan altyapıda görevli bir antrenörün sözleşmesini feshetti.

Bavyera ekibinden yapılan açıklamada, altyapı antrenörünün sözleşmesinin karşılıklı anlaşmayla feshedildiği belirtiliyor ve “Bu, şu an Bayern Münih altyapısında yürütülen iç araştırmanın ilk sonucudur. Konunun incelenmesine devam edilecektir” deniyor!

Transfer edilecek futbolculara ırkçı ifadeler kullandığı ileri sürülmüştü

WDR televizyonunun “Sport inside” programında Münih kulübünün altyapısında uzun süredir çalışan bir antrenörün, internet üzerindeki sohbet gruplarında, transfer edilecek futbolcularla ilgili birçok kez ırkçı ifadeler kullandığı iddia edilmişti.

Haberde, söz konusu ifadelerin iki yıl öncesine ait olduğu, ebeveynlerin ve antrenörlerin de sohbet gruplarında bu ifadelerin kullanıldığını doğruladığı belirtilmişti. 

Münih polis sözcüsü Werner Kraus, olaya ilişkin soruşturma başlatıldığını bildirmiş ve Bayern Münih’ten işbirliği talep ettiklerini dile getirmişti.

Bayern Münih Yönetim Kurulu Başkanı Karl-Heinz Rummenigge ise, Sky televizyon kanalına yaptığı açıklamada, kulüp içi incelemenin yakında bitirileceğini ve bunun sonuçlarının olacağını söylemişti. 

Bu olay Bayern Münih’in temsil ettiği değerlere uymuyor” ifadesini kullanan Rummenigge, Bayern Münih’in her zaman ırkçılığa karşı mücadele ettiğini kaydetmişti.

Kaynak: Independent Türkçe

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑