fbpx

İnsan Hakları

Published on Eylül 6th, 2020 | by Avrupa Forum 11

0

Başak Demirtaş’tan, kayyumları ziyaret eden AİHM Başkanı’na çağrı

Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, AKP Mardin İl Başkanı ve kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı’nı ziyaret eden AİHM Başkanı Robert Spano’ya, “Şayet Diyarbakır’da misafirimiz olursanız başta eşim Selahattin Demirtaş olmak üzere HDP’li siyasetçilerin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesindeki davalarını size anlatmak isterim” dedi.

Tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, AKP Mardin İl Başkanı ve kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı’nı ziyaret eden Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı Robert Spano’ya çağrıda bulundu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Başak Demirtaş, “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Başkanı Sayın Robert Spano, mahkemenizin verdiği kararları uygulatmayan Cumhurbaşkanı ve hükümet yetkilileriyle görüştünüz. Son olarak Mardin Büyükşehir Belediyesi kayyumu ve AKP İl Başkanıyla da bir araya geldiğinizi görüyorum” ifadelerini kullandı.

Mardin’in Diyarbakır’a komşu olduğunu belirten Demiştaş, şöyle dedi:

‘HÜKÜMETİN POZİSYONUNU ÖĞRENME FIRSATINIZ OLDU’

“Şayet Diyarbakır’da misafirimiz olursanız başta eşim Selahattin Demirtaş olmak üzere HDP’li siyasetçilerin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesindeki davalarını size anlatmak isterim. Eminim ki, ziyaretiniz sırasında görüştüğünüz yetkililerinden hükümetin pozisyonunu fazlasıyla öğrenme fırsatınız oldu. Durumu bir de bizden dinlemek için, bana sadece bir saat ayırmanız yeterli olacaktır. Sizi Diyarbakır misafirperverliğiyle ağırlamak isterim.”

Kaynak : Birgün

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑