fbpx

Çocuk

Published on Şubat 6th, 2020 | by Avrupa Forum 7

0

30 öğrenciyi taciz eden öğretmen İstanbul’a atandı!

Şırnak’ta 30 öğrencisini istismara maruz bırakan ve cinsel içerikli mesajlar gönderen müdür yardımcısı Burak Ercan, İstanbul’a öğretmen olarak atandı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında açığa alınan Cizre Merkez Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Burak Ercan’ın İstanbul’da bir okula atandığı öne sürülürken, Şırnak Eğitim Sen Şubesi Başkanı Muzaffer Yıldırım, “Bu istismar olayında tekrar anlaşılıyor ki tacizci ve tecavüzcüler hâlâ korunmaktadır. 40 öğrenciye cinsel istismarda bulunan şahsa kademe durdurma cezası veriliyor. Sonra ödüllendirilerek İstanbul’a ataması yapılıyor. MEB diyor ki ‘taciz ve tecavüzün kanundaki yeri kademe durdurma’ ve bunu onaylıyor” dedi.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre, Burak Ercan hakkında Cizre Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma ise sürüyor. Ancak dosyaya getirilen “gizlilik” kararı nedeniyle soruşturmanın hangi aşamada olduğu bilinmiyor.

Ne olmuştu?

MEB’in başlattığı soruşturma kapsamında açığa alınan Burak Ercan, görevlendirilen müfettişlerin mağdur öğrencilerin ifadelerine başvurup hakkında hazırladıkları raporla Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. Yüksek Disiplin Kurulu, Burak Ercan hakkındaki yalnızca 1 yıl “kademe durdurma” cezasını uygun görmüştü. Kaynak: ozgurgelecek18.net

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑